Par labākām mājas lapām

Aizsākoties ar mudinājumu pārskatīt valsts pārvaldes mājas lapu Eiropas Savienībai veltītās sadaļas, lēmām kopā sasaukt ministriju cilvēkus, kas atbild par mājas lapu administrēšanu, kā arī veikt plašāku auditu. Radās ideja apskatīt formālo prasību izpildi, kā arī apkopot labāko praksi, meklēt kopīgus risinājumus problēmām, diskutēt par jaunām iniciatīvām.

Šonedēļ kopā sanāca lielākā daļa ministriju mājas lapu administratoru, lai iepazītos, vienotos par iespējamo auditu un vienotos par to, vai tiekamies arī turpmāk.

Liels prieks, ka kopā sanākšanai atsaucās kupls pulks ministriju cilvēku. Ir prieks, ka liela daļa ir savas lietas entuziasti, un skatās tālāk par preses relīžu ievietošanu mājas lapā. Daudzas ministrijas pievērš uzmanību rss ieviešanai, foto un video informācijai, iespējai pierakstīties ziņu saņemšanai, iespējai ministrijai nosūtīt ziņu, uzdot jautājumu forumā, notikumu kalendāram. Ir ministrijas, kuras arvien apgūst un izmanto esošās lapas iespējas. Citas, savukārt, meklē papildus iespējas ārpus savas lapas (Google maps, Google analytics, Google video, Youtube, Flickr, Twitter).

Diemžēl ministriju cilvēki atzīst, ka lielai daļai mājas lapu pietrūkst elastības un šobrīd jau elementāras iespējas - nav rss, ierobežotas foto un video pievienošanas iespējas, bez iespējas embedēt objektus, neērts lapas izkārtjums, nelietojami meklētāji, vāji statistikas rīki.

Daudzām lietām būtu nepieciešams papildus finansējums, kas šobrīd nav pieejams, savukārt dažas lietas var mēģināt uzlabot un papildināt, izmantojot dažādus papildus rīkus.

Vienojāmies, ka nākamajās tikšanās dalīsimies pieredzē par foto servisu (piemēram, Flickr) izmantošanu, par to, kā savu ziņu nodot Twitter auditorijai, iepazīsimies ar Iekšlietu un Aizsardzības ministrijas pieredzi viņu mājas lapu projektos.

Man šķiet, ka šādas tikšanās, skaļa domāšana, pieredzes un ideju apmaiņa ir ļoti vērtīga. It sevišķi šajā brīdī, kad iemeslu motivācijai un iedvesmai darbā nav tik daudz. Kopīgi atklājumi, kopīgas ieceres un iniciatīvas liek saņemties, sapurināties un darboties. Redzēs, kā mums veiksies.

Tā paiet pasaules godība



Lai arī tie nav mani iecienītie produkti, es pat neesmu iedziļinājusies, kas un kā, bet kaut kā skumji paliek, kad pazīstamais Herkules zīmols pamazām, bet nepārprotami tiek rebrendēts.

Par blogiem un ministriem

Pirms pāris dienām lasīju, ka aizsardzības ministrs Imants Lieģis izveidojis blogu. Uzreiz prātā piemetu ministru blogus, kas veidoti līdz šim.

Šķiet, viens no pirmajiem ministriem savu it kā blogu 2008.gada sākumā atvēra nu jau bijušais un bēdīgi slavenais sabiedrības integrācijas ministrs Oskars Kastēns. It kā blogs, jo vienīgie abi divi blogi kā no kāda bukleta norakstīti.

Daudz labāks mēģinājums izdevies arī nu jau bijušajam (un arī bēdīgi slavenajam) zemkopības ministram Mārtiņam Rozem. Viņam gan, diemžēl, arī dažas runas un uzrunas iekļautas, bet uz beigām itin cilvēciski un par tēmu bloga ieraksti.

Jau pieminētajam aizsardzības ministram Lieģim šobrīd tapis vien viens ieraksts, un cenšnās ir jūtama. Vienīgi - vai nav pārcenties? Šis ieraksts pārpublicēts arī Dienā, NRA, Apollo, kas vairāk tā kā velk uz ierasto viedokļrakstu, nevis blogu. Un nosaukt viedokļrakstu par blogu, jo tas ir moderni, tomēr nav modreni.Nu ok, dzīvosim - redzēsim, varbūt tas tikai tāds sākums, kur atsperties.

Viens interesants gadījums ir pašreizējā Ministru prezidenta Valda Dombrovska mājas lapa, ko viņš (vai viņa komanda) nosaucis par blogu. Interesants, jo faktiski bloga vietā ir preses ziņas, publikācijas, fotogrāfijas un dažādas saites. Tomēr tajā pašā laikā arī iknedēļas video komentārs, kas ir patiešām svaigs un personīgs veids, kā valdības vadītājs uzrunā sabiedrību. Interesants arī tāpēc, ka šī mājas lapa ar visu, ko tur var iegūt, netiek nekur reklamēta, demonstrēta, promotēta utt. Video komentārus faktiski noskatās ap 50 skatītājiem, jautājumu atbilžu sadaļa, kurai vajadzētu gāzties apkārt no pieprasījumiem, skumīgi prezentē vienu vienīgu jautājumu/ atbildi. Lai arī komentāru pie rakstiem ir maz, neviena atbilde uz tiem nav pievienota.

Man prieks, ka ir ministri, kas atbalsta un tiecas izmantot jaunos medijus, es redzu patiešām labu ieinteresētību izmantot iespējas (Dombrovska mājas lapa ir labs piemērs), bet viņiem un viņu atbalsta cilvēkiem ir jāmācās ne tikai ķeksīša pēc darīt, bet darīt, lai reāli sasniegtu cilvēlus, lai reāli ar viņiem sarunātos, skaidrotu, atbildētu. Šis ir viens labs veids kā paskaidrot lēmumus, padarīt personisku saziņu, kā arī mēģinātu cīnīties par uzticības atgūšanu.

Back to Home Back to Top Ierēdnis 2.0: Uz interneta malām. Theme ligneous by pure-essence.net. Bloggerized by Chica Blogger.